Wpisy

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Krasnoludki:-)

27 października w kolejnej grupie – Krasnoludków odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka .Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci . Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla dzieci był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym ołówkiem przez Panią Dyrektor . Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Pasowanie na czytelnika.

8 maja w grupie Teletubisiów oraz Gumisiów odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci przygotowały z tej okazji krótkie wystąpienie. Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki, które odbyło się w towarzystwie pań z biblioteki – p. Ewy Grabowskiej i p. Magdaleny Lehmann. Przedszkolaki obiecały, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książeczkę oraz zakładkę.

Międzynarodowy Dzień Książki

Dzisiaj z okazji tego święta- Pan Tomasz Matusiak- Sekretarz Gminy Opalenica UM Opalenica przeczytał naszym dzieciom bajkę o Pandach, które coś obiecały Smerfy wraz z Panią Natalią wzięły udział w zajęciach z Panią Ewą Grabowską zorganizowane w bibliotece. Odbył się również konkurs na ” Moją okładkę książki „, które zorganizowały Natalia Dziurla, Joanna Grabowska, Daria Grzechowiak oraz Zuza Wiśniewska. Prace zostały zaprezentowane w Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy . Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie nagród w konkursie

Wpisy

MaMaria- szydełko i mydełko.

Dzisiaj w grupie Smerfów i Gumisiów odbyły się warsztaty mydełkowe za sprawą MaMaria – Szydełko i Mydełko . Wykonaliśmy piękne mydełka oraz dowiedzieliśmy się, że zarazki strasznie go nie lubią. Dziękujemy za wizytę.

Mam Talent 🙂

10 maja w naszym przedszkolu odbył się festiwal “MAM TALENT” zorganizowany przez p. Marię Jankowiak – Hartlieb, p. Angelikę Kolasińską oraz p. Zuzannę Wiśniewską. Celem festiwalu było rozwijanie kreatywności przedszkolaków, ich zainteresowań i talentów, umożliwienie prezentacji swoich pasji większej grupie odbiorców oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Przegląd skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które chciały zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Do występu przystąpili uczestnicy z wszystkich grup. Wszyscy uczestnicy otrzymali