Podziękowanie .

Bardzo dziękujemy rodzicom i dziadkom naszego Leona- Stolarnia Przybylski za ufundowanie domku na ogrodzie przedszkolnym na ul. 3 Maja. Społeczność Przedszkola nr 1 w Opalenicy.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny w Przedszkolu nr 1 w Opalenicy przywitaliśmy przedstawieniem pt. „Bajka o wiośnie, kurze i jajkach”. Na gościnnej scenie Domu Kultury wystąpiły przedszkolaki z grupy Muminki, prezentując wspaniały spektakl, przygotowany przez Panią Angelikę Kolasińską oraz Monikę Olejarską. Mali aktorzy wcielili się w postacie motyli, ptaków i pszczółek. Nie zabrakło też symboli świątecznych takich jak kurka, wielkanocny zając oraz pisanki. Piękna Pani Wiosna w osobie Pani Angeliki oraz gospodyni, w którą wcieliła się Pani Monika złączyły poszczególne elementy widowiska

Pasowanie w grupie Gumisie 🙂

W listopadzie do grona przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy Gumisie. Po pięknym występie artystycznym, na którym dzieci przedstawiły piosenki, wiersze oraz grę na instrumentach, Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała dzieci na Przedszkolaka i tym samym przyjęła je do naszej społeczności przedszkolnej.

Wpisy

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Uszatki.

24 października 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupie Uszatki . Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce jak również grę na instrumentach .Po części artystycznej nastąpił akt pasowania zaczarowanym ołówkiem. Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Wpisy

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Smerfy:-)

25 października w grupie Smerfów również odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości oraz  zaprezentowania występu artystycznego, w którym dzieci śpiewały, tańczyły razem z rodzicami i dziadkami a także grały na instrumentach. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie dzieci na przedszkolaka przez Panią Dyrektor Monikę Pasiciel. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom oraz słodkości.