Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny w Przedszkolu nr 1 w Opalenicy przywitaliśmy przedstawieniem pt. „Bajka o wiośnie, kurze i jajkach”. Na gościnnej scenie Domu Kultury wystąpiły przedszkolaki z grupy Muminki, prezentując wspaniały spektakl, przygotowany przez Panią Angelikę Kolasińską oraz Monikę Olejarską.

Mali aktorzy wcielili się w postacie motyli, ptaków i pszczółek. Nie zabrakło też symboli świątecznych takich jak kurka, wielkanocny zając oraz pisanki. Piękna Pani Wiosna w osobie Pani Angeliki oraz gospodyni, w którą wcieliła się Pani Monika złączyły poszczególne elementy widowiska w jedną całość. Spektakularna, wielobarwna scenografia oraz wspaniałe przebrania aktorów przyciągały wzrok wszystkich oglądających przedstawienie.

Na uznanie zasługuje przygotowanie recytatorskie dzieci, taneczne pląsy oraz piosenki w ich wykonaniu. Gromkie brawa zgromadzonej publiczności świadczą o wysokim poziomie wystawionego spektaklu.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom naszych małych artystów za wspaniałe przebrania dzieci i pomoc w przygotowaniu swoich pociech do występu.