Festiwal teatralny – „Śladami Polskich Poetów”

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się  festiwal teatralny pod nazwą ,, Śladami Polskich Poetów” Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Festiwal miał miejsce  w Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy, a jego organizatorkami  były Monika Pasiciel, Weronika Dudziak, Natalia Dziurla oraz Joanna Grabowska. Pierwszy wiersz  pt. ,,  Żuraw i Czapla” Jana Brzechwy zainscenizowały  nauczycielki naszego przedszkola, a mianowicie Pani Weronika Dudziak oraz Wicedyrektor Pani Maria Szober. Panie pragnęły pokazać dzieciom piękno poezji oraz możliwości jej odegrania. Występ został przyjęty z wielkim entuzjazmem.

W imprezie wzięły także udział wszystkie grupy z przedszkola, które zaprezentowały się w poniższym repertuarze:

  1. Grupa I wiersz pt. ,, Leń” Jan Brzechwa
  2. Grupa II wiersz pt. ,, Żuk” Jan Brzechwa
  3. Grupa III wiersz pt. ,, Kaczka Dziwaczka ” Jan Brzechwa
  4. Grupa IV wiersz pt. ,, Mrówka ” Jan Brzechwa
  5. Grupa V wiersz pt. ,, Na Straganie” Jan Brzechwa
  6. Grupa VII wiersz pt. ,, Lokomotywa ” Julian Tuwim
  7. Grupa VII  wiersz pt. ,, Okulary”  Julian Tuwim

Celem festiwalu była prezentacja przedszkolnej twórczości teatralnej,  poszukiwanie nowatorskich form scenicznych, doskonalenie warsztatu teatralnego, wymiana doświadczeń, rozwijanie wrażliwości i kreatywności scenicznej. Dzieci  prezentowały zabawne inscenizacje wierszy, dykcję oraz stosowne stroje.

Imprezę prowadziły organizatorki, które umiejętnie zabawiały publiczność między kolejnymi występami, wprowadzając ciekawe zagadki dla dzieci oraz śpiewając z nimi znane im utwory muzyczne.  Wszystkie dzieci otrzymały nagrodę w postaci książki dedykowanej grupie, dyplomy oraz słodki poczęstunek za trud i wysiłek włożony w przygotowanie swojej niepowtarzalnej interpretacji wierszy. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców, a także Panią Dyrektor Dorotę Plewkę, która osobiście wręczyła je  dzieciom.

Wszystkim dzieciom serdecznie GRATULUJEMY