Z życzeniami u strażaków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka obchodzonego 4 maja grupa dzieci odwiedziła strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy, by w imieniu wszystkich przedszkolaków złożyć im najserdeczniejsze życzenia, wśród których najważniejszym było życzenie zawsze szczęśliwych powrotów z każdej akcji. Dzieci wręczyły strażakom piękną okolicznościową laurkę.

Przy okazji tej wizyty przedszkolaki mogły zwiedzić całą opalenicką strażnicę, obejrzeć z bliska wozy strażackie, sprzęt gaśniczy, mundury oraz przekonać się, jak działa centrum dowodzenia. W trakcie rozmowy ze strażakiem przedszkolaki  dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, a nawet ratują zwierzęta. Wizyta uświadomiła maluchom, jak trudna i odpowiedzialna jest praca straży pożarnej.


Dzień Strażaka to również okazja do wielu zajęć i zabaw, w których uczestniczyły przedszkolaki. Były one namiastką sprawności i wiedzy każdego strażaka.