Wizyta w remizie OSP

W ramach realizacji Innowacji pedagogicznej „Strażnicy Czterech Żywiołów” dwie grupy dzieci 5 letnich z Przedszkola nr 1 w Opalenicy odwiedziły w środę 27 listopada 2019 r. siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy. Poza zwiedzaniem pięknego obiektu strażnicy, dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczne wozy strażackie, sprzęt do rozcinania karoserii samochodów i inne elementy wyposażenia auta oraz ubrania strażaków zakładane podczas akcji ratowniczych, które budziły  duże zainteresowanie przedszkolaków. Dzieci poznały również sposób powiadamiania strażaków o zdarzeniu, w którym ktoś oczekuje na ich pomoc. Jednak największą frajdę sprawiła dzieciakom możliwość  wejścia do kabiny wielkiego, czerwonego wozu strażackiego, gdzie choć przez chwilę można było poczuć się prawdziwym strażakiem.

            Druhowie opowiedzieli maluchom o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej służbie, podkreślając, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są również wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń losowych.

            Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego zdobyły cenną wiedzę, którą będą mogły utrwalać podczas kolejnych zajęć z cyklu  „Strażnicy Czterech Żywiołów”.