Uczcimy ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 roku, w przeddzień Święta Niepodległości, dzieci z Przedszkola nr 1 w Opalenicy zebrały się przed budynkiem przedszkola, by wspólnie wziąć udział w uroczystym świętowaniu tego szczególnego dla nas Polaków dnia. Wydarzeniu towarzyszył krótki rys historyczny o odzyskaniu niepodległości przez Polskę przekazany przez nauczycielkę Monikę Pasiciel, wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego oraz barwny przemarsz ulicami osiedla. Wcześniej dzieci obejrzały krótkie filmy związane z tematyką listopadowych wydarzeń oraz pod okiem nauczycielek, przygotowały wiele prac plastycznych, których motywem były barwy i symbole narodowe, z dumą recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, śpiewały piosenki patriotyczne, np. „Jesteśmy Polką i Polakiem” wyrażając w ten sposób swoją przynależność narodową oraz tradycję świętowania tego radosnego wydarzenia.