Święto Drzewa 2019

Święto Drzewa w naszym przedszkolu obchodziliśmy w tym roku na wiele sposobów. Dnia 10 października kiedy to przypada owe święto wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Poprzez opowiadania, historyjki, zabawy i zagadki proekologiczne nauczycielki przybliżyły dzieciom ogromną wagę i rolę drzew w przyrodzie i w życiu człowieka. W oparciu o zgromadzone w przedszkolu okazy przyrodnicze  dzieci poznały różne gatunki drzew, oglądały ich liście i owoce. Została też zorganizowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez nasze dzieci  pod hasłem: „ Jesienne Drzewa.”. Kolorowe prace ozdobiła przedszkolne korytarze. Zakończeniem, a zarazem podsumowaniem obchodów Święta Drzewa były wycieczki do lasu w Porażynie i spotkanie z panem leśniczym Tomaszem Kałkiem. Dzieci oglądały drzewa i pomniki przyrody, podziwiały piękno złotej polskiej jesieni, wysłuchały wielu ciekawostek związanych z życiem w lesie. Mamy nadzieję, że nasze działania wpłyną na pozytywny stosunek do przyrody zarówno dzieci jak i rodziców, którzy wspólnie staną się jej miłośnikami.