Przedstawienie ” Legenda o prawdziwym Świętym Mikołaju”

Za sprawą pomysłu pani Patrycji Koziołek oraz Natalii Dziurli powstał scenariusz przedstawienia pt. ” Legenda o prawdziwym Św. Mikołaju”. W przedstawieniu wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, pracownicy przedszkola oraz rodzice. Aktorzy w bardzo przystępny a zarazem zabawny sposób opowiedzieli prawdziwą historię życia Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym. Kunszt aktorski wzbogacony piękną scenografią oraz atrakcyjnymi strojami sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy tytułowego bohatera. Ideą spektaklu było ukazanie dzieciom ponadczasowych wartości czynienia dobra, jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. Aktorzy którzy wystąpili w spektaklu to:

Mikołaj komercyjny- Radek Koziołek

Biskup Euzebiusz- Radek Koziołek

Mikołaj – Biskup- Karol Rojek

Zarządca- Przemysław Sadek

Babcia- Natalia Dziurla

Prezenterka- Daria Grzechowiak

Przekupki- Weronika Dudziak, Joanna Szajstek, Natalia Czerwińska

Kobiety- Magdalena Żak, Lidia Stelmaszyk

Dzieci- Gabrysia Gryska, Gabrysia Bartkowiak, Klara Owsianna

Elfy- Natan Szymański, Patrycja Koziołek

Aniołki- Antosia Koziołek, Lena Węgrzyn, Martynka Kapitan

Dzieci 2- Iga Sadek. Magdalena Hołoga, Adaś Szymkowiak, Ola Badzińska.

Dekoracje- Teresa Grynia , Monika Pasiciel.