„Oto nowe przedszkolaki”

W dniach 30 i 31 października trzy grupy najmłodszych podopiecznych  naszego  przedszkola przeszły uroczyste pasowanie. Trzy- i czterolatki z dumą mogą nazywać się już przedszkolakami.  Jako pierwsze przysięgę złożyła grupa I pod opieką Lidii Lucińckiej i Angeliki Wilczek, następnego dnia grupa VI  Violetty Hildebrand i  grupa VIII Joanny Grabowskiej.   To wydarzenie poprzedziły występy dzieci, na które złożyły się wiersze, piosenki ,tańce a nawet gra na instrumentach  w wykonaniu maluchów. Były to ich pierwsze wstępy przed dużą publicznością . Chociaż trema sprawiała kłopoty, to ilość atrakcji motywowała do dzielnego zachowania się. Po występach nagrodzonych przez publiczność gromkimi brawami, dzieci i rodzice składali uroczyste przyrzeczenia. Następnie każdy przedszkolak  został pasowany przez  panią dyrektor  Dorotę Plewkę i otrzymał pamiątkowy medal, a uroczystość zakończyła się wspólnym dmuchaniem świeczek na okolicznościowym torcie.