Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. W przeddzień tego święta Przedszkole nr 1 wypełniło się bajkowymi postaciami. Wcieliły się w nie zarówno dzieci, jak i panie, które już od rana witały w drzwiach przedszkola wszystkich milusińskich. Radość ze spotkania tylu książkowych i filmowych przyjaciół, które dzieci znają i kochają była ogromna. To właśnie ci bohaterowie uczą i pomagają dzieciom w przezwyciężaniu wielu barier. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyło dzieciom wiele zabaw, tańców, konkursów, rysowanek no i oczywiście słuchania ulubionych bajek. Dzień był pełen wrażeń i uśmiechów, a jego pamiątką są liczne zdjęcia.