Kosmiczny Dzień dziecka w Przedszkolu nr 1 w Opalenicy

Każdego roku nauczycielki z Przedszkola nr 1 w Opalenicy starają się, aby święto dzieci było dniem wyjątkowym, który zapamiętają na długo. W przededniu Dnia Dziecka zorganizowały dla przedszkolaków zabawy związane z odkrywaniem tajemnic kosmosu. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na zielono – jak mieszkańcy odległej galaktyki, czyli ufoludki i już od rana z wielkim podekscytowaniem oczekiwały, co się wydarzy.

            Po powitaniu na ogrodzie przedszkola dzieci wysłuchały listu przesłanego od ufoludka z planety Mars, który napisał, że jego kosmiczny pojazd uległ awarii podczas lotu międzyplanetarnego i teraz w żaden sposób nie może wrócić do domu. W liście ufoludek poprosił dzieci aby pomogły mu zbudować kosmiczny statek, którym mógłby odbyć dalszą podróż. Na reakcję dzieci nie trzeba było długo czekać, wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, by konstruować częściowo przygotowane nieco wcześniej rakiety i inne kosmiczne pojazdy. Każdy z nich był wyjątkowy, a nasz kosmita, który pojawił się na przedszkolnym ogrodzie na wezwanie dzieci, miał w czym wybierać. Jego radość na widok niezwykłych kosmicznych statków była zaskakująca. Dzieci próbowały też odtworzyć podobizny przybyszów z kosmosu malując je na zielonych balonach. Nie zabrakło przedziwnych, wesołych tańców połamańców przy kosmicznej muzyce w towarzystwie naszego gościa, oraz piosenek o ufoludkach w zielonych włosach i zielonych butkach. Zabawa była bardzo udana, a zakończył ja zielony korowód ulicami osiedla. Każda z grup otrzymała dyplom z podziękowaniami, a wszystkie dzieci pamiątkowe medale.
Organizatorkami imprezy były nauczycielki: Joanna Sikorska i Ewa Adamczak