I Gminny Przegląd Tańców Ludowych

I Gminny Przegląd Tańców Ludowych

Dnia 8 listopada 2023r. na scenie Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy zagościły tańce ludowe, które zaprezentowane zostały przez zespoły dziecięce z przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Opalenica. I Gminny Przegląd Tańców Ludowych został zorganizowany przez Przedszkole nr 1 w Opalenicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ten niezwykle widowiskowy i radosny sposób najmłodsze pokolenie uczciło jedno z najważniejszych dla naszej Ojczyzny świąt.

Imprezę rozpoczął zespół tańca ludowego Zespół Tańca Ludowego Cybinka-Grodzisk, który w wesołym nastroju wprowadził wszystkich widzów w dalszą część spektaklu.

Na scenie swoje taneczne umiejętności zaprezentowały w kolejności :

SP Opalenica – grupa 0a – p. Karina Adamczak i p. Joanna Ganda. Taniec Kujawiak do utworu „Jesienny kujawiaczek” 6-latki;

Przedszkole nr 2 w Opalenicy – p. Justyna Wójcik-Domagała

Taniec „Szewc Brzuchaty” 5 latki;

Przedszkole nr 1 w Opalenicy – p. Elżbieta Lijewska gr. Teletubisie. Taniec Wielkopolski,, Ciapkany” 5-latki;

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie p. Monika Kotlarek i p. Natalia Jankowiak. Taniec ,,Lipka „ Rokiczanka 3-4 latki ;

Szkoła Podstawowa w Dakowach Mokrychh p. Maria Koller 5-6 latki. Taniec „Moja Maryneczka”.

Na koniec, w kolejnej odsłonie, wystąpił zespół Cybinka z Grodziska Wielkopolskiego. Wszyscy mali tancerze zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, książkami o tematyce historycznej oraz słodkościami, które, z nieukrywaną radością, miał zaszczyt wręczyć Burmistrz Opalenicy Pan Tomasz Szulc wraz z Dyrektor Przedszkola nr 1 w Opalenicy Panią Moniką Pasiciel.

Ten wspaniały dzień przechodzi już do historii, ale mamy wielką nadzieję, że na stałe zapisze się w naszych tradycjach przedszkolnych obchodów wielkiego, narodowego święta.