O przedszkolu

Trochę historii

Przedszkole zostało oddane do użytku 7 stycznia 1988r. Było wówczas trzecią placówką przedszkolną w mieście, dlatego też opatrzone zostało numerem 3. Mimo, że swoją działalność placówka rozpoczęła w połowie roku szkolnego, szybko zapełniła się dziećmi. Już w roku szkolnym 1988/89 przedszkole posiadało pełną obsadę dzieci i personelu. Staraniem wszystkich pracujących tu osób z roku na rok placówka stawała się coraz piękniejsza, bardziej funkcjonalna i bogatsza w sprzęty, zabawki, pomoce dydaktyczne i elementy wyposażenia.

8 czerwca 2013 roku przedszkole świętowało 25 lecie swojego istnienia.

Dwukrotnie w administrowaniu przedszkola znalazły się placówki filialne – najpierw oddziały przedszkolne w Wojnowicach, potem oddział przedszkolny w Kopankach. W roku 1991, na skutek zmian organizacyjnych i administracyjnych w obręb Przedszkola Miejskiego Nr 3 włączone zostało Przedszkole Nr 1, usytuowane przy ulicy 3 – go Maja 6. Nieco później placówka nasza zyskała nazwę Przedszkola Nr 1.

 
 

We wrześniu 2005, po likwidacji Przedszkola Nr 2 „Słodki ul” nasze przedszkole stało się jedynym istniejącym w mieście. Od 1 września 2009 roku w budynku tzw. „małej szkółki” przy ul. 3 Maja 24 zostały zlokalizowane 4 oddziały 5-cio godzinne. Z dniem 1 września 2016 roku przedszkole powiększyło się przejściowo o 2 kolejne oddziały 5-cio godzinne zlokalizowane w budynku opalenickiego Gimnazjum, co zwiększyło liczbę oddziałów z 12 do 14 oraz liczbę dzieci z 300 do 350.

W związku z oddaniem do użytku od 1 marca 2017 roku Przedszkola nr 2, liczba oddziałów naszego przedszkola zmniejszyła się do 5 oddziałów całodziennych zlokalizowanych w budynku przedszkola na Os. Centrum i 4 oddziałów 5-cio godzinnych w „małej szkółce”, przy maksymalnej liczbie dzieci 225.

 
 
 

Jak to u nas wygląda

Placówka posiada łącznie 7 przestronnych, czystych i jasnych sal z dostępem do łazienek, oraz 2 place zabaw wyposażone w huśtawki, bujaki, piaskownice, przeplotnie, karuzele i zestawy zabawowe. Sprzęt i wyposażenie sal dostosowane są do wieku dzieci oraz zgodne z obowiązującymi przepisami.

Posiadamy sprzęt i niezbędne przybory do zajęć gimnastycznych i sportowych. Mamy własną bibliotekę oraz korzystamy ze zbiorów Biblioteki Publicznej. Od wielu lat współpracujemy z Centrum Kultury im. Powstańców Wielkopolskich. W roku szkolnym 2005/2006 uruchomiliśmy salę komputerową z siedmioma stanowiskami, w której mogą odbywać się zajęcia dla dzieci z grup najstarszych oraz w miarę możliwości również dla dzieci młodszych.

Corocznie baza przedszkola jest modernizowana i unowocześniana, doposażane są place zabaw, podnoszone są walory estetyczne otoczenia. W roku 2015 całkowicie przebudowano taras przy jednej z sal budynku na Os. Centrum oraz chodniki na placu zabaw. Pojawiły się 2 altanki dające zacienienie w upalne dni. Natomiast w listopadzie 2017 roku zakończyła się termomodernizacja budynku przedszkola na Os. Centrum. Budynek zyskał nowy wygląd zewnętrzny, poprawiło się też jego funkcjonowanie.

REGULAMIN Przedszkola

Statut Przedszkola