Dzień Przedszkolaka 2019


Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj – tak gromko śpiewały w poniedziałek 23 września dzieci z Przedszkola nr 1 w Opalenicy, które świętowały VIII Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nauczycielki: Joanna Sikorska i Weronika Dudziak, które przygotowały wydarzenie zapewniły dzieciom moc zabawy. Były wspólne śpiewy, zabawy  muzyczno – ruchowe, tańce, a także recytacja rymowanek. Wszystko przebiegało w atmosferze radości, uśmiechu i entuzjazmu. Główną atrakcją dla maluchów było tworzenie grupowych prac plastycznych pt. „Wesoły przedszkolak”. Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie chętnie włączyły się w przygotowanie plakatów. Z wielkim zaangażowaniem dzieci ozdabiały kontury swoich kolegów zaznaczone na dużych arkuszach papieru. Gotowe prace zawisły na ścianach w holu przedszkola. Na koniec dyrektor przedszkola złożyła wszystkim dzieciom życzenia, poczęstowała słodkościami, a obchody Dnia Przedszkolaka zakończyły się symbolicznym wypuszczeniem do nieba kolorowych balonów, które przy pięknej pogodzie długo nie znikały z oczu dzieci.