Witaj Wiosno!

Zgodnie z tradycją 21 dnia marca dzieci powitały nową porę roku – WIOSNĘ.

Świętowanie pierwszego dnia wiosny było dwojakie. Grupy z budynku „Małej szkółki”  postanowiły wyjechać do porażyńskiego lasu. Tu razem z leśnikiem panem Tomkiem poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała przyroda. Na samym końcu zrobiliśmy ognisko z pysznymi kiełbaskami.

Pozostałe dzieci powitały wiosnę najpierw na ogrodzie przedszkolnym, a potem przy strażnicy OSP Opalenica. Na ogrodzie powitała dzieci Pani Zima, w którą wcieliła się nauczycielka Patrycja Koziołek. Zima przypruszyła maluchy śnieżnym pyłkiem, powspominała zimowe zabawy na śniegu, a na pożegnanie skocznie z dziećmi zatańczyła. Następnie ster zabawy przejęła Pani Wiosna, którą stała się nauczycielka Monika Pasiciel. Wiosna cała w kwiatach radośnie przywitała wszystkie dzieci, w tanecznym kroku zachęciła je do wspólnej zabawy, a na koniec ku uciesze maluchów wystrzeliła w górę dziesiątki kolorowych motylków. Po tych wydarzeniach dzieci wraz z paniami udały się do opalenickiej strażnicy, gdzie w obecności strażaków spaliły słomianą kukłę żegnając w ten sposób niechcianą już zimę. W promieniach wiosennego słońca dzieci zadowolone powróciły do przedszkola, gdzie jeszcze długo opowiadały o tym, co się wydarzyło.