Świętowaliśmy Dzień Dziecka

1 czerwca 2022 roku, w Dniu Dziecka, już od rana w drzwiach przedszkola witał dzieci kolorowy i radosny clown, w postać którego wcieliła się jedna z pracownic przedszkola.

Muzyka, bańki mydlane, balony i słodkie cukierki wręczane wszystkim wchodzącym do przedszkola dzieciom od razu wywoływały uśmiech na ich twarzach. Clown towarzyszył maluchom w zabawach i zajęciach przez cały dzień. Wesoła była też dalsza część obchodów święta dzieci. Całe przedpołudnie przedszkolaki spędziły na dmuchanych zamkach, a popołudnie na ciekawych zabawach w sali. Była wiele śmiechu i okrzyków radości. Każdy mógł tego dnia do woli kosztować kolorowej cukrowej waty i popcornu. Wszystkie te atrakcje ufundowała dzieciom Rada Rodziców. Mimo bardzo aktywnie spędzonego czasu nikt nie czuł się zmęczony.

2 czerwca, to kolejny dzień obchodów święta dzieci. Upłynął on pod znakiem sportu. Olimpiada Sportowa odbywała się pod hasłem „Wiwat ruch- w zdrowym ciele zdrowy duch!”. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkie grupy, po czym dzieci odśpiewały hymn przedszkola. Zanim jeszcze przystąpiły do konkurencji i zabaw sportowych przygotowanych dla nich w ogrodzie przedszkolnym, maluchy uroczyście ślubowały bawić się wspaniale oraz uśmiechać się stale. Konkurencje nie sprawiały im wielkich trudności, Przedszkolaki zmagały się w biegach z woreczkiem i piłeczką pingpongową, skokach, przechodzeniu przez szarfę, celowaniu do bramki i innych. Entuzjazmu i okrzyków wzywających do rywalizacji nie brakowało. Każdy przedszkolak, ten duży i ten mały wiedział, że głównym celem zawodów jest połączenie rywalizacji z dobrą zabawą. Tu nie było przegranych, ponieważ każda grupa otrzymała w nagrodę dyplom i słodkie niespodzianki ufundowane przez sponsora. Na koniec były oczywiście wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Dzieci zapewne zapamiętają te dni na bardzo długo, bo nikt nie mógł się nudzić.