Spotkanie ze służbą zdrowia

We wtorek 10 grudnia 2019r. do naszego przedszkola zawitały  położne środowiskowo-rodzinne z PLR i Sp. Hipokrates w Opalenicy – Panie Marzena Garczarek oraz Danuta Żarna. Podczas spotkania z przedszkolakami przybliżyły swój zawód, pokazały na czym polega ich codzienna praca. Dzieci miały okazję na chwilę wcielić się w ich role – ubrać fartuch pielęgniarski, nałożyć czepek, spróbować swoich sił przy ważeniu, kąpieli czy ubieraniu lalki – noworodka.   W trakcie spotkania dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, ponieważ wiele z nich ma w domu młodsze rodzeństwo, często nowonarodzone. Panie położne pokazały dzieciom różnice w ich ubiorze, które są związane z miejscem,  w którym pracują. Inaczej wygląda położna pracująca w ośrodku zdrowia – ma biały fartuch, na głowie i czepek z czerwonym paskiem, a inaczej  ta, która pracuje w szpitalu na sali operacyjnej, która ma niebieską odzież ochronną,  czepek zakrywający włosy, a na dłoniach jednorazowe rękawiczki.  Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dzisiejsze spotkanie być może zachęci niektórych do zawodowego  związania się  w przyszłości ze służbą zdrowia i zostania lekarzem lub pielęgniarką.